Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Probíhá aktualizace stránek školy, omlouváme se návštěvníkům.

 

výtvarná výchova

Výtvarná a pracovní výchova

Schopnost tvořivé práce je podle našeho názoru dána každému, je jen třeba vytvořit příležitost k jejímu projevu. V naší škole se snažíme poskytovat dětem dostatečný prostor pro seberealizaci, z široké nabídky činností si každý může vybrat, jaký způsob vyjádření je mu nejbližší. Někdo dává přednost svobodnému pobytu v říši fantazie, jiný rád pracuje podle přesných instrukcí. Hodiny výtvarné výchovy a pracovních činností plynule navazují a propojují se. Ve školním vzdělávacím programu jsme výtvarné výchově věnovali 2 a pracovním činnostem 1 hodinu týdně – děti pracují v odpoledním bloku, kde mají možnost vyzkoušet si celou řadu výtvarných a řemeslných technik. Děti se aktivně podílejí na výzdobě celé školy.

V uplynulých letech na naší škole proběhlo několik projektů. Jejich téma je vždy společné všem předmětům výchovného charakteru – děti jej zpracovávají a prožívají prostřednictvím rozličných aktivit od hudebně-pohybových přes tělovýchovné až k výtvarným.

ukázky z projektu Podzim se skřítky

ukázky z projektu Tajuplný Tibet

ukázky z projektu "Živá voda"